IC Hotels Santai Family Resort ★★★★★

Belek, Turcia Vedeți pe hartă
1 linie 1 linie Plajă nisip-pietriș Plajă nisip-pietriș Șezlonguri gratuite Șezlonguri gratuite Plaja privată Plaja privată Wi-Fi Wi-Fi Tobogane Tobogane
  • 2 adulți
  • 27.05.2026
  • 6 nopți
  •  
  •  
  • Transport - Avia
  • Asigurare medicală
Vezi toate prețurile
 
Rezervați acum
Din păcate, căutarea Dvs. nu a dat niciun rezultat. Vă rugăm să modificați parametrii de căutare.

Descrierea hotelului IC Hotels Santai Family Resort

Ic Hotels Santai Family Resort este primitor pentru vacanțe de familie. Teritoriu mare și verde, camere și servicii de calitate. Pentru turiștii exigenți există vile detașate cu servicii VIP. Renovarea în clădirea principală a fost efectuată în 2012, în 2015 a fost construită o nouă vilă Star & Sun Swim Up și un nou nICo Kids Paradise, în 2016 a fost construit Aquapark-ul, în 2017 a fost construit un nou amfiteatru, în iarna 2018 au mai adăugat un restaurant pentru copii în restaurantul principal, în 2019 a fost renovat Snack Restaurantul de pe plajă, în 2022 a fost renovată clădirea principală și a fost extins Pool Bar, renovarea parțială a camerelor.

Localizarea este la 25 km de aeroport și la 30 km de centrul orașului Antalya, la 6 km de satul Kadriye, pe malul mării. 

Hotelul a fost construit în 1995, suprafața totală 94 240 m2, ultima renovare în clădirea principală a avut loc în perioada 2012-2015. El este alcătuit dintr-o clădire principală cu 7 etaje, 84 de vile Star & Sun Swim Up, patru vile Selection și o vilă King.

Total sunt 410 camere și 89 vile.

Clădirea principală:

  • camere standard – 384 (inclusiv 5 camere pentru persoane cu dizabilități, max. 3 persoane, 29 m2);
  • apartamente junior cu două camere – 15 (vedere la mare, cameră de zi, dormitor cu ușă, max. 3 persoane, 55 m2);
  • apartamente senior cu două camere – 5 (vedere la mare și grădină, living, dormitor cu ușă, baie cu jacuzzi, max. 2+2 persoane, 54m2, serviciu VIP);
  • apartamente King cu două camere – 2 (vedere la mare, living, dormitor cu ușă, baie cu jacuzzi și duș, terasă, max. 3 persoane, 134 m2, serviciu VIP);
  • Kids Suite cu două camere – 4 (2 dormitoare cu ușă: unul dintre ele cu decor pentru copii și un pat supraetajat, 2 băi, max. 2+2 persoane, 49 m2, serviciu VIP). 2+2 pax, 49 m2).

Vile (cu o piscină comună):

  • vile Sun Swim Up cu un dormitor – 24 (dormitor dublu cu cabină de duș, max. 2+1 persoane, 37 m2).
  • vile Star Swim Up cu trei camere – 60 (living, 2 dormitoare cu ușă, 2 băi, max. 4+1 persoane, 71 m2).
  • Selection Villa Selection cu trei camere – 4 (pe plajă, cu acces la plajă, living, 2 dormitoare cu ușă, 2 băi cu jacuzzi și duș, terasă, max. 4 persoane, 120 m2, VIP. 4 persoane, 120 m2, serviciu VIP);
  • vilă King Villa cu 5 camere – 1 (pe plajă, cu acces la plajă, living, 2 dormitoare cu ușă, 2 băi: una cu jacuzzi, cealaltă cu duș, cameră pentru copii, cameră pentru o bonă, terasă, max. 6 persoane, 190 m2, serviciu VIP). 6 persoane, 190 m2, serviciu VIP).

Pentru copii:

  • serviciu de babysitting: contra cost;
  • club pentru adolescenți (13-16 ani);
  • cluburi pentru copii: 3 (0-4, 4-7 ani; 8-12 ani);
  • piscine pentru copii: 2;
  • bufet pentru copii;
  • turn de apă;
  • Fresh Park;
  • mini cinema;
  • parc de frânghii;
  • paintball (cu plată).

Plajă:

  • pe plajă umbrele, șezlonguri, saltele: gratuit;
  • debarcader;
  • prosoape de plajă: gratuit;
  • bar pe plajă: gratuit;
  • propriul;
  • nisip și pietriș.